Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Czy wiesz że...

W Owińsku parku przy ul. Kolejowej znajdują się budynki tzw. nowego zakładu psychiatrycznego, zbudowanego w latach 60. XIX w. W latach 1952-1993 mieścił się w nim Młodzieżowy Zakład Wychowawczy, a od czasu jego zamknięcia systematycznie popada w ruinę.

Ciekawostki z Trasy

Kwiecień 2010


Mrowino - Więzienie, Zakład karny o łagodnym rygorze - do 4 lat. Kompleks został zlikwidowany w 1990. Od tego czasu gmina nie pozwoliła zając terenu oferentom żądając zaporowych stawek za sprzedaż kompleksu, co przyczynilo się do doprowadzenie go do stanu obecnego.

 


 

Grudzień 2009 
 

W czasach świetności Kłomino zamieszkiwane było nawet przez ponad 5000 ludzi, dziś stoi całkowicie puste czekając na zburzenie dumnie nosząc tytuł polskiego miasta widmo ”Ghost Town”. Do owego miasteczka przyciągnął nas przede wszystkim panujący tam postapokaliptyczny klimat, stojące Blokowiska i panująca tam bezmierna cisza zrobiła na nas niesamowite wrażenie...fdsgfdgfdgfdgfdgfdgfdg W czasach świetności Kłomino zamieszkiwane było nawet przez ponad 5000 ludzi, dziś stoi całkowicie puste czekając na zburzenie dumnie nosząc tytuł polskiego miasta widmo ”Ghost Town”. Do owego miasteczka przyciągnął nas przede wszystkim panujący tam postapokaliptyczny klimat, stojące Blokowiska i panująca tam bezmierna cisza zrobiła na nas niesamowite wrażenie...

Kwiecień 2010

Miał to być wyjazd do pracy a zakończył się pięknym popołudniem z odwiedzinami w Swobnicy na, dość nietypowym, porzuconym zamku. Choć nie osiągneliśmy celu, czyli wieży, ale było całkiem pozytywnie

 


 

 

 
Parę słów o tym kim jesteśmy i dlaczego akurat robimy to a nie co innego.


 

Rafał "Malina", Michał "Michael" i Paweł "Morsik". Świry jakich mało od zawsze siedziało w nas pragnienie szukania odkrywania i eksplorowania. Lata mijały a my ciągle siedzieliśmy w naszej gminie i tak przełomem w naszym życiu był rok 2008 kiedy to zaczęliśmy już planować wspólne wyprawy na ,,porzucone cegły,,. Rok 2009 przyniósł już same plusy w naszym życiu jeździmy po całym kraju i odkrywamy coraz to nowe miejsca i budowle. Dlaczego to robimy??? Otóż jesteśmy inni (kto nas zna ten wie:) ) nie kręci nas opalanie się na plażach egiptu i wspinanie się po górach. My szukamy śladów przeszłości. Wchodząc do porzuconego budynku zaczynamy z nim żyć cofać się w czasie oglądać jego przeszłość to jest coś pięknego i niezapomnianego.


Ekipa oczywiście to nie tylko Rafał, Michał i Paweł :D Oto poszczególni członkowie zespołu "porzucone.com":Malina- Koordynator grupy, dba by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Główny kierowca, fotograf i administrator strony. Założyciel

Michael- Człowiek od załatwiania wszystkiego. Bomba humoru i bajerant. Założyciel

Morsik- Młody informatyk, administrator strony i fotograf. Główny kamerzysta, to u niego powstają filmy z wypraw. Założyciel.Gościnnie w zespole:

Kasia - Nasza tajna broń

Olcia - Modelka :D

Arti - Co elektronicznego to do niego.

Kamil - Poszukiwacz skarbów

Krzysiek - Potrafi sobie wyobrazić najbardziej makabryczny wypadek :DTo nie koniec:

Od marca tego roku zawiązaliśmy współpracę z ekipą SilenceHunters którzy mają też duży wkład w organizację wypadów i dorobek fotograficzny.

Zapraszamy do odwiedzenie strony www.silencehunters.com